Ο ΓΓ της ΚΕ του ΚΚΕ, Δημήτρης Κουτσούμπας, θα πραγματοποιήσει επίσκεψη στην Αιτωλοακαρνανία στις 22 Φεβρουαρίου 2024. Σύμφωνα με το πρόγραμμα, αναμένεται να επισκεφθεί:
– 10 π.μ. Νοσοκομείο Μεσολογγίου, θα συναντηθεί με γιατρούς και νοσηλευτικό προσωπικό του νοσοκομείου.
– 11 π.μ. Αιτωλικό, στη Δυτική Γέφυρα, θα συναντηθεί με το Σωματείο των ψαράδων της Λιμνοθάλασσας Αιτωλικού-Μεσολογγίου και με εκπροσώπους αγροτικών συλλόγων της περιοχής.
– 12.30 μ.μ. θα πραγματοποιήσει περιοδεία στην Κεντρική Αγορά του Αγρινίου (στην οδό Παπαστράτου) και θα συζητήσει με εκπροσώπους συλλόγων εμποροϋπαλλήλων και καταστηματαρχών της πόλης.