Αναστάτωση επικράτησε το απόγευμα της Δευτέρας, όταν στο πεζοδρόμιο, δίπλα στο Πάρκο Κατσάρη έγινε αντιληπτός ένας ανήλικος ο οποίος είχε χάσει τις αισθήσεις του.
Άνθρωποι που έκαναν την βόλτα τους αλλά και από τα παρακείμενα καταστήματα έσπευσαν να βοηθήσουν, χωρίς όμως ο νεαρός να ανταποκρίνεται.
Όπως αναφέρει το epiruspost στο σημείο κλήθηκε η αστυνομία και στη συνέχεια ο ανήλικος διακομίσθηκε με ασθενοφόρο του ΕΚΑΒ στο Πανεπιστημιακό Νοσοκομείο Ιωαννίνων.
Σύμφωνα με αυτόπτες μάρτυρες πρόκειται για έναν 14χρονο ενώ από τις εκτιμήσεις της αστυνομίας και των γιατρών προκύπτει ότι ο ανήλικος είχε καταναλώσει ποσότητα αλκόολ που ήταν και η αιτία της λιποθυμίας στο πεζοδρόμιο.
Παρόλα αυτά υποβάλλεται σε όλες τις απαιτούμενες εξετάσεις.