Η επιστροφή των εκδρομέων από το τριήμερο της 25ης Μαρτίου ξεκίνησε με αυξημένη κίνηση και κάποιες καθυστερήσεις στο δρόμο προς την Αττική.
Παρόλα αυτά, η ροή των οχημάτων στην Εθνική Οδό Αθηνών – Κορίνθου, στο ύψος του Σταθμού Διοδίων Ελευσίνας, ήταν πιο χαλαρή και χωρίς προβλήματα. Η Διεύθυνση Τροχαίας Αστυνόμευσης είχε λάβει μέτρα για την ασφαλή μετακίνηση των πολιτών και την πρόληψη τροχαίων ατυχημάτων, με απαγόρευση κυκλοφορίας φορτηγών οχημάτων άνω των 3,5 τόνων από τις 15:00 έως τις 21:00 το βράδυ.