Στα έδρανα του Δημοτικού Συμβουλίου εκτυλίχθηκε η πρώτη συνάντηση ανάμεσα στον απερχόμενο Δήμαρχο Χρήστο Τσιρογιάννη και τον νέο Δήμαρχο Άρτας Χριστόφορο Σιαφάκα. Ο κ. Τσιρογιάννης συνεχάρη τον κ. Σιαφάκα και του ευχήθηκε καλή επιτυχία στα νέα του καθήκοντα, εκφράζοντας την πλήρη υποστήριξή του.
Από την πλευρά του, ο νέος Δήμαρχος Σιαφάκας δήλωσε ότι είναι έτοιμος να αναλάβει τη διοίκηση του δήμου και να συνεχίσει το έργο της τοπικής κοινωνίας. Η ατμόσφαιρα ήταν φιλική και εποικοδομητική, αφήνοντας θετικό κλίμα για τη μετάβαση στη νέα δημοτική διοίκηση.
Παρακολουθήστε στο 7ο λεπτό:
https://www.youtube.com/live/scGVyn8JS6M?si=mc18a8BDX8HNL4M6