Τροχαίο δυστύχημα σημειώθηκε χθες στην Ανατολή Ιωαννίνων μετά από σύγκρουση μεταξύ Ι.Χ και δικύκλου στη συμβολή των οδών Γ Σεπτεμβρίου και Μακρυγιάννη.
Ο οδηγός της μοτοσικλέτας, 57 ετών, δυστυχώς υπέκυψε στα τραύματά του, ενώ η συνεπιβάτης του, 54 ετών, βρίσκεται σε κρίσιμη κατάσταση στο Νοσοκομείο Χατζηκώστα, όπου εργάζεται. Σύμφωνα με πληροφορίες, ο οδηγός του Ι.Χ, 80 ετών, προσπαθώντας να στρίψει, έπεσε με σφοδρότητα πάνω στη μοτοσικλέτα, προκαλώντας το δυστύχημα.