Κλοπή, που έλαβε χώρα το πρωί της Τρίτης 19/03/2024 στην πόλη της Άρτας εξιχνιάστηκε από το Τμήμα Ασφάλειας Άρτας. Σύμφωνα με την αστυνομική έρευνα, τα στοιχεία αλλοδαπού ταυτοποιήθηκαν και σχηματίστηκε δικογραφία εναντίον του.
Σύμφωνα με τις πληροφορίες, ο κατηγορούμενος εισήλθε σε ένα κατάστημα αθλητικών ειδών, προσποιούμενος πελάτη, και αφαίρεσε από την τσέπη του μπουφάν εισπράξεις της επιχείρησης, με αξία περίπου 1.200 ευρώ.
Η δικογραφία που σχηματίστηκε θα υποβληθεί στον κ. Εισαγγελέα Πλημμελειοδικών Άρτας.