Η συγκέντρωση των διεθνών ποδοσφαιριστών ξεκίνησε από το πρωί της Κυριακής (17/03) στην «OPAP Arena», ενόψει του αγώνα με το Καζακστάν στον ημιτελικό του Final 4 του Nations League.
Ο Γκουστάβο Πογέτ και η ομάδα του έχουν μία μέρα παραπάνω για προετοιμασία πριν τον αγώνα, ενώ ο στόχος της Εθνικής Ελλάδας είναι η νίκη για να προκριθεί στον τελικό. Ο προσεχής αγώνας είναι κρίσιμης σημασίας για την ομάδα, καθώς η νίκη θα της εξασφαλίσει τη συμμετοχή στο Euro 2024.
Ανάμεσα στους ποδοσφαιριστές που έχουν κληθεί βρίσκεται και ο Γιώργος Μασούρας από την Κεχρινία Αμφιλοχίας.